filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Czarne Szpule
2000
http://blackreelawards.com/
Fundacja na Rzecz Promocji Afroamerykanów w Filmie
Czarna Szpula (Black Reel)
Najlepszy film kinowy
wygrane
Huragan
(1999)
Zawodowy bokser, Rubin "Huragan" Carter, zostaje niesłusznie oskarżony o morderstwo i skazany na dożywotnie więzienie.
nominacje
Drużba
(1999)
Uciekający pan młody
(1999)
Życie
(1999)
Najlepsza aktorka kinowa
wygrane
[Nia Long]
Nia Long
jako Jordan Armstrong w filmie
Drużba
(1999)
nominacje
Rosie Perez
Kobieta pracująca
(1999)
Thandiwe Newton
Rzymska opowieść
(1998)
Malinda Williams
Uciekający pan młody
(1999)
Rosario Dawson
Zbuntowana klasa
(1999)
Najlepszy aktor kinowy
wygrane
[Denzel Washington]
Denzel Washington
jako Rubin Carter w filmie
Huragan
(1999)
nominacje
Taye Diggs
Drużba
(1999)
Laurence Fishburne
Matrix
(1999)
Sean Nelson
Uciekający pan młody
(1999)
Eddie Murphy
Wielka heca Bowfingera
(1999)
Najlepsza drugoplanowa aktorka kinowa
wygrane
[Erykah Badu]
Erykah Badu
jako Rose Rose w filmie
Wbrew regułom
(1999)
nominacje
Queen Latifah
Kolekcjoner kości
(1999)
Angela Bassett
Koncert na 50 serc
(1999)
LisaGay Hamilton
Prawdziwa zbrodnia
(1999)
Rebekah Johnson
Smak wolności
(1999)
Najlepszy reżyser kinowy
wygrane
Drużba
(1999)
Malcolm D. Lee
nominacje
Mordercze lato
(1999)
Spike Lee
Uciekający pan młody
(1999)
Rick Famuyiwa
Najlepszy scenariusz kinowy (adaptowany lub oryginalny)
wygrane
Drużba
(1999)
Malcolm D. Lee
nominacje
Mordercze lato
(1999)
Spike Lee
Uciekający pan młody
(1999)
Rick Famuyiwa
,
Todd Boyd
Najlepsza aktorka - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
[Halle Berry]
Halle Berry
jako Dorothy Dandridge w filmie
Wschodząca gwiazda
(1999)
nominacje
Regina Taylor
Inna sprawiedliwość
(1999)
Lynn Whitfield
Piosenki miłosne
(1999)
Jenifer Lewis
Powrót gwiazdy
(1999)
Alfre Woodard
Serce siostry
(1999)
Najlepsza drugoplanowa aktorka - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
[Cicely Tyson]
Cicely Tyson
jako Ciocia Lou w filmie
Lekcja przed egzekucją
(1999)
nominacje
Lisa Arrindell
Lekcja przed egzekucją
(1999)
Irma P. Hall
Lekcja przed egzekucją
(1999)
Jurnee Smollett
Selma, Lord, Selma
(1999)
Loretta Devine
Serce siostry
(1999)
Najlepsza ścieżka dźwiękowa filmu
wygrane
Drużba
(1999)
nominacje
Mordercze lato
(1999)
Uciekający pan młody
(1999)
Życie
(1999)
Najlepszy aktor - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
[Don Cheadle]
Don Cheadle
jako Grant Wiggins w filmie
Lekcja przed egzekucją
(1999)
nominacje
Delroy Lindo
Inna sprawiedliwość
(1999)
Andre Braugher
Piosenki miłosne
(1999)
Louis Gossett Jr.
Piosenki miłosne
(1999)
Sidney Poitier
Proste życie Noego Dearborna
(1999)
Najlepszy drugoplanowy aktor - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
[Mekhi Phifer]
Mekhi Phifer
jako Jefferson w filmie
Lekcja przed egzekucją
(1999)
nominacje
Carl Gordon
Piosenki miłosne
(1999)
James Earl Jones
Santa and Pete
(1999)
Obba Babatundé
Wschodząca gwiazda
(1999)
Brent Jennings
Wschodząca gwiazda
(1999)
Najlepszy drugoplanowy aktor kinowy
wygrane
[Michael Clarke Duncan]
Michael Clarke Duncan
jako John Coffey w filmie
Zielona mila
(1999)
nominacje
Terrence Howard
Drużba
(1999)
Jamie Foxx
Męska gra
(1999)
Delroy Lindo
Wbrew regułom
(1999)
Ice Cube
Złoto pustyni
(1999)
Najlepszy film - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
Wschodząca gwiazda
(1999)
Czarnoskóra piosenkarka i aktorka Dorothy Dandridge staje u progu kariery. Z powodu koloru skóry trudniej jest jej przebić się w showbiznesie.
nominacje
Having Our Say: The Delany Sisters' First 100 Years
(1999)
Inna sprawiedliwość
(1999)
Lekcja przed egzekucją
(1999)
Piosenki miłosne
(1999)
Powrót gwiazdy
(1999)
Serce siostry
(1999)
Najlepszy reżyser - kablówka / telewizja ogólnodostępna
wygrane
Piosenki miłosne
(1999)
Louis Gossett Jr.
nominacje
Inna sprawiedliwość
(1999)
Ernest R. Dickerson
Powrót gwiazdy
(1999)
Robert Townsend
Selma, Lord, Selma
(1999)
Charles Burnett
Serce siostry
(1999)
Julie Dash
Najlepszy scenariusz - kablówka / telewizja ogólnodostępna (adaptowany lub oryginalny)
nominacje
Having Our Say: The Delany Sisters' First 100 Years
(1999)
A. Elizabeth Delany
,
Sarah L. Delany
Piosenki miłosne
(1999)
Charles Fuller
Wyróżnieni w roku 2000
Drużba
(
4/7
)
Lekcja przed egzekucją
(
3/6
)
Wschodząca gwiazda
(
2/4
)
Huragan
(
2/2
)
Piosenki miłosne
(
1/7
)
Wbrew regułom
(
1/2
)
Zielona mila
(
1/1
)
Uciekający pan młody
(
0/6
)
Inna sprawiedliwość
(
0/4
)
Serce siostry
(
0/4
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.